نایجل واربرتون

نایجل واربرتون

 نایجل واربرتون فیلسوفی انگلیسی است. او را بیشتر به عنوان مروج فلسفه می‌شناسند چرا که کتاب‌های متعددی در این  ژانر نوشته است، اما از او آثاری آکادمیک دربارهٔ زیباییی‌شناسی و اخلاق کاربردی نیز منتشر شده‌است.

 واربرتون کارشناسی خود را از دانشگاه بریستول و دکتری خود را از کالج داروین در دانشگاه کمبریج گرفته‌است. او ابتدا مدرس دانشگاه ناتینگهام بود و سپس در سال ۱۹۹۴ به گروه فلسفه دانشگاه آزاد (Open University) پیوست.

او کتاب‌های مقدماتی متعددی دربارهٔ فلسفه به رشتهٔ تحریر درآورده که از آن جمله است کتاب‌های پر فرو‌ش فلسفه: مبانی آن ، فلسفه: متن‌های کلاسیک و تفکر: از الف تا یا.

او یکی از نویسندگان کتاب منتخب فلسفهٔ سیاسی: از ماکیاولی تا میل است. او آثار بساری دربارهٔ عکاسی، به ویژه آثار بیل برنت نوشته و زندگی‌نامه معمار مدرنیست ارنو گولدفینگر را به رشتهٔ تحریر درآورده است.

او منظما دوره‌های آموزشی درباره فلسفه در گالری تیت مدرن برگزار می‌کند و در مجلهٔ پروسپکت ستونی ماهیانه تحت عنوان «فلسفه روزمره» دارد.

واربرتون وبلاگی به نام (Virtual philosopher) دارد و او با همکاری دیوید ادموندز (نویسنده معاصر) فایل‌های صوتی مصاحبه‌های خود با فیلسوفان مطرح دربارهٔ موضوعات مناقشه برانگیز فلسفی را در وبلاگ خود انتشار می‌دهد. همچنین او فصل‌هایی از کتاب خود فلسفه: متن‌های کلاسیک را به صورت گویا در وبلاگ خود منتشر کرده‌است.

نایجل واربرتون با روزنامه گاردین نیز همکاری دارد.

انتشارات ققنوس از این نویسنده کتاب‌های پرسش از هنر، تاریخچه کوتاهی از فلسفه،  الفبای فلسفه، آثار کلاسیک فلسفه به چاپ رسانده.

درباره نویسنده: مرجان فلاح

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *