اختتامیه جشنواره داستان ایرانی

اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس برگزار شد.

اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس ۲۹ مردادماه ۱۳۹۸ همزمان با عید غدیرخم با حضور جمعی از نویسندگان و دوستداران کتاب در شهرکتاب دانشگاه برگزار شد.

ابتدای برنامه با سخنرانی خانم دکتر حسین‌زادگان و ارزیابی عملکرد جشنواره داستان ایرانی ققنوس شروع شد.

دکتر حسین‌زادگان، مدیر روابط عمومی انتشارات ققنوس در شروع این برنامه گفت: جشنواره داستان ایرانی ققنوس با هدف تعامل بیشتر بین نویسنده و مخاطب برگزار شد. در حقیقت به نظر ما امکان معرفی و همچنین نقد و تعامل بین نویسندگان و مخاطبان خیلی کم بود و این جشنواره فرصتی شد که بتوانیم این شانس را برای دوستداران داستان ایرانی ایجاد کنیم، تا به صورت مستقیم با نویسندگان در ارتباط باشند.

او ادامه داد: این جشنواره کار خود را با ۵۲ عنوان داستان ایرانی، با همکاری بیش از ۴۰ نویسنده شروع کرد. خوشبختانه جشنواره خوب دیده شد، بیش از ۳۵۰۰ نفر در این جشنواره شرکت کردند و محتوای خوبی توسط مخاطبان ما تولید شد. در طول جشنواره هم گام‌به‌گام با نویسندگان همراه بودیم و در نهایت این جشنواره با اتفاق خوبی که ما فکر می‌کنیم برای داستان ایرانی رقم خورد، به کار خود پایان داد؛ یعنی حداقل ۵۲ عنوان از داستان‌های ایرانی در این جشنواره دیده شد، درباره آنها نظر گذاشته شد و در نهایت چالش‌هایی که نویسندگان برای داستان‌های خود در نظر گرفته بودند، پاسخ داده شد.

و در ادامه با دو نشت تخصصی «داستان ایرانی؛ ارزش‌ها و کاستی‌ها» و «وظایف ناشران و نویسندگان در قبال مخاطبان» که  با سخنرانی یوسف علیخانی، محمدجواد جزینی، محمدحسن شهسواری و محمد حسینی همراه شد.

همچنین از نویسندگان برگزیده داستان ایرانی، که در این جشنواره شرکت کرده بودند، تقدیر به عمل آمد و به قباد آذرآئین، شهریار عباسی، عالیه عطایی، زهرا امیدی، طلا نژاد‌حسن، لاله زارع، لیلا باقری، پروانه سراوانی، مهسا دهقان‌پور، تبسم غبیشی  نازی صفوی، الهام فلاح، علیرضا رحیمی‌نژاد، مهری‌ بهرامی، ضحی کاظمی، مهدی عزتی، زهرا شاهی، سودابه فرضی‌پور، گیتی صفرزاده، رویا هدایتی، غنچه وزیری و ساناز زمانی لوح تقدیر و هدیه‌ای از طرف مجموعه انتشاراتی ققنوس اهدا شد.

در انتهای برنامه برندگان جشنواره نیز اعلام و جوایز نفرات اول تا سوم اهدا شد.

درباره نویسنده: مرجان فلاح

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *